Trek začíná ve vesnici Syabru Bensi a vede údolím Langtangu až do vesnice Kyanjin Gompa. Její okolí je vrcholem celého treku. Lze odtud podniknout několik výletů na vyhlídky, ze kterých je krásně vidět nejvyšší hora oblasti – Langtang Lirung (7227 m). My jsme nakonec zvolili jednodušší výstup na vyhlídku Kyanjin Ri (4604 m), většina turistů se ale vydává na Tserko Ri (4985 m) a zůstávají tak ve vesnici Kyanjin Gompa často o jednu noc déle.

Trek lze absolvovat ze Sybaru Bensi do Kyanjin Gompa a zase zpátky. Hodně turistů (včetně mě a Bama) ale na zpáteční cestě kousek před vesnicí Domen odbočovalo na Gosaikunda trek, na který se dá z Langtangu navázat. Nejvyšším vrcholem treku je Laurebina Pass (4646 m). V jeho okolí se nachází asi 108 jezer, z nich největší je právě jezero Gosaikunda.

Gosaikunda trek lze přes Laurebina Pass naplánovat až do vesnice Sundarijal, která je jen kousek od Kathmandu. My jsme se místo průsmyku Laurebina vydali od jezera Gosaikunda zpět a trek ukončili ve vesnici Dhunche, odkud jsme vzali bus zpět do Kathmandu.

Náš trek na Mapy.cz najdete zde.

Itinerář Langtang & Gosaikunda trek

1. den – přílet do Kathmandu odpoledne. Ubytování, nákup SIM karty, výběr hotovosti atd.

2. den – přejezd busem z Kathmandu do Sybaru Bensi (cca 7-8 hodin)

3. den – Syabru Bensi – Lama Hotel

4. den – Lama Hotel – Langtang Village

5. den – Langtang Village – Kyanjin Gompa

6. den – Kyanjin Gompa – Lama Hotel. Východ slunce na vyhlídce Kyanjin Ri (4604 m).

7. den – Lama Hotel – Thulo Syabru

8. den – Thulo Syabru – Cholongpati

9. den – Cholongpati – Gosaikunda

10. den – Gosaikunda – Dhunche

11. den – přejezd busem z Dchunche do Kathmandu (cca 7-8 hodin)

Mohlo by se vám také líbit:

2 komentář

  1. Ahoj Babroro/ to mas pismena prehozena schvalne?/, diky za tvuj popis treku i vybaveni,na podzim se take chystame,urcite skvela inspirace.
    Mam dotaz na vodu v Nepalu.Pouzivala jsi nejaky filtr v horach ci jsi pila rovnou z potoku?
    Sla jsi bez sveho vareni,jak jsem pochopila.
    Melas s sebou nejake jidlo- tycky,energitaky…a pod? Ptam se i kvuli vaze.
    Diky ahoj Máťa

    1. Ahoj Máťo! Písmenka byla prohozená omylem 🙂 Vodu jsem řešila tabletama. V Kathmandu jsem je kupovala asi za 300 rupek. Vodu jsem doplňovala normálně na ubytku (měla jsem 2,5 litru hydrovak). Plus jsem měla termosku, takže do ty převařenou vodu a čaj. Jinak jídlo se dá koupit po celou dobu treku, takže určitě není nic potřeba. Já si většinou z ČR brala pár tyčinek, který mám ráda, ale nějaký Snickersky se tam daj sehnat v podstatě všude. Jen je zapotřebí s vyšší nadmořskou výškou počítat s vyšší cenou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *